Fotografijos kursai Kaune ir kituose miestuose rekomenduoja, visų 6 temų fotomokymų paketą „ĮVALDYK SAVO FOTOAPARATĄ“ kuriuos gali įsigyti visi norintys. Fotografijos kursai yra vieši ir trunka 6 savaites, viso 12 ak. val.
Taip pat galima mokytis ir atskiromis temomis, Fotomokymų kaledorius rasite artimiausių temų sąrašą su datomis.

Fotografijos kursuose „Įvaldyk savo fotoaparatą“ susideda iš 6 temų:

  1. RYŠKUMO NUSTATYMAS
  2. DIAFRAGMA,
  3. IŠLAIKYMAS
  4. ISO(jautrumas)
  5. PROGRAMINIAI REŽIMAI
  6. OBJEKTYVAI

RYŠKUMO NUSTATYMAS – Kaip žaisti su fotoaparato fokusu, kad tavo nuotraukos būtų kaip National Geographic.

Nustatyti nuotraukoje ryškumą tai tas pat, ką pagerinti savo regėjimą ne tik sau o ir savo žiūrovui. Kad nuotraukos taptų dar žavesnės ir įdomesnės. Nustatydami ryškumą mes sutelkiame žiūrovo dėmesį ten kur norime mes. Kad ne tik jūs bet ir draugas pamatęs klaustų,- kaip tau taip pavyko? Todėl nuotrauka turi būti ne tik graži, bet ir matytis, kur yra ryškumas. Mums netinka, jei nuotraukoje nėra ryškumo, Lyg į ją žiūrėtum kaip per nešvarų stiklą. Svarbu ryškumą nustatyti patiems ir ten, kur norime mes, o ne fotoaparatas pasirenka. Tokią galimybę mes turime pasirinkdami keletą fokusavimo režimų ir daug fokuso taškų. Palikus automatinį fokusavimą, kai fotoaparatas paskirsto fokusavimo taškus ten kur jis nori atpažindamas veidus ar pasitaikius artimiausiai kliūčiai, mes nežinome kokio rezultato tikėtis peržiūrint nuotraukas kompiuteryje. Todėl po nufotografavimo nepatingėk pasididinti ekranėlyje esančią nuotrauką. Tam, kad matytume, kur mums aparatas sufokusavo. Net jei mes patys fokusuojame ten kur mes norime, taip pat verta pasididinus įsitikinti ar tikrai objektyvas tinkamai veikia, ar tikrai suveda ryškumą ir nepagedo.
Patikėkite, ne laikas mosuoti kumščiais po muštynių. Kai pamatai kompiuterio ekrane jog pusė nuotraukų neryškios arba ryškumas visai kitoje vietoje.

Ekspozicija (šventoji trejybė) ją jungia 3 temos DIAFRAGMA, IŠLAIKYMAS ir ISO(jautrumas)

  1. Diafragma, tai labai įdomus mechanizmas, kuris įtaisytas objektyvo viduje bet ji nustatoma ant fotoaparato esančiais ratuku. Kodėl diafragma tokia svarbi fotografijoje? Visų pirma jos pagalba mes reguliuojame ekspoziciją, tai yra nuotrauką galime padaryt tamsesne arba šviesesne. Antra, galima reguliuoti ryškumo gylį. Turbūt mate tokių nuotraukų kai žmogaus portrete visas fonas liejasi. Ir tai dar ne viskas, Mokomės kaip ir kodėl reikėtų reguliuoti diafragma yra labai daug įdomių niuansų. Jos pagalba mes stipriai paįvairiname nuotrauką arba panaikiname fone esančius triukšmus.
  2. Išlaikymas, tai mechanizmas panašus į duris kurias atvėrus mes apšviečiame tamsiausias vietas taip užfiksuodami visas detales esančias prieš fotoaparatą. Išlaikymą valdo užraktas, būtent jis atsidaro ir užsidaro tokį laiko tarpą kokį mes nustatome fotoaparate, o tai gali tęstis nuo sekundės iki valandos, dienos gal net begalybės jei to reikėtų. Išlaikymo privalumai taip pat susiję su ekspozicija, tai yra nuotrauką galima padaryti tamsesne arba šviesesnę. Bet pagrindinis ir įdomiausias išlaikymo privalumas, tai užfiksuoti vaizdą nežiūrint į tai juda jis ar stovi. Tokiu būdu mes turime galimybę žiūrovui suteikti greičio įspūdžio iliuziją. O galima greitai judantį objektą akimirksniu sustabdyti.
  3. ISO jautrumas, tai jautri medžiaga šviesai. Kuomet analoginėje fotografijoje buvo naudojama fotojuostelė ir fotopopierius, šiuo metu viskas yra suskaitmeninta ir jautri medžiaga šviesai dabar yra jutiklis(matrica).  Kam jautrumas reikalingas. Turbūt pats žodis jautrumas jau pasako, kad šis mechanizmas kažkam yra jautrus. Tai gi jutiklis yra jautrus šviesai ir jei mums nustačius diafragmą ir išlaikymą iki jų galimybių ribų trūksta šviesos, tuomet mes naudojamės jautrumu padidindami (reguliuodami) jo skaičių. Kuo didesnis skaičius, tuo jutiklis tampa jautresniu silpnam apšvietimui. Jautrumo prioritetas, reguliuoti ekspoziciją, tai yra nuotrauką padaryti šviesesnę arba tamsesnę. Reikėtų nepamiršti, kad per didelis jautrumas kenkia nuotraukos kokybę, todėl negalima piknaudžiauti su stipriai pakeltu jautrumu.

PROGRAMINIAI REŽIMAI – kada keisti režimus, kad tavo nuotraukos spindėtų fantastiška kūryba, įdėjomis, pasirenkant įvarias temas? Kad žiūrint į nuotraukas neitų atplėšti akių.

Juos galima pasirikti įvairius, jie nustatomi ant aparato esančiu ratuku nuo M (manual) iki AUTO. Pasirinkimo daug, bet ką geriau pasirinkti ir kurį geriau pasirinkti ir kada yra labai svarbu. Pirma tai pagerina kokybe, antra jūsų darbas daug efektyvesnis, greičiau atliekame užduoti nevarginant modeli ir savęs. Vieni režimai suteikia mums didesnes galimybes kiti mažesnes. Fotografijoje labai svarbus nustatymų tikslumas jei norime išgauti nuotraukoje detalumą. Su M režimu mes galime fotografuoti labai tiksliai labai gerai, bet lėtai. Su automatiniais arba pusiau automatiniais režimais greitai bet ne visada tiksliai.

OBJEKTYVAI – kaip išsirinkti sau tinkamą objektyvą, Kad tavo nuotraukos pakerėtų žiūrovą perteiktomis detalėmis ir aštrumu.

Tai bene dažniausiai skambantys klausimai. Koks geriau, kokį pirkti, kodėl, kam, ar? Objektyvai skirstomi į mėgėjiškus ir profesionalius. Nežiūrint į tai mes galime fotografuoti ir su vienais ir su kitais, kaip fotografuojame ir su mobiliais telefonais ir gan dažnai džiaugiamės rezultatu. Bet vos tik pradedame domėtis profesionaliau suprantame, kad kažko mums trūksta. Tai gi į klausimą, nusipirkus vienokį ar kitokį objektyvą, ar galėsiu fotografuoti, ką noriu, atsakau, taip tik ar jums patiks rezultatas, ką jūs matysite ar matys jūsų klientas. Todėl objektyvai skirstomi dar ir į plačius standartinius arba teleobjektyvus. Tai gi nufotografavus su plačiu portretą gausite iškraipytas veido formas. Nuo objektyvų labai priklauso nuotraukų aštrumas, detalumas. Jei žmogaus akys pradeda silpti jis jaučia aiškų diskomfortą, taip pat ir objektyvas jei jis prastas greičiausiai turėsime ne tokį gerą vaizdelį.

NUOTRAUKŲ REDAGAVIMO PRINCIPAS – kai jūsų nuotraukos tampa išskirtinėmis, kai turi galimybę pagerinti, paryškinti, paspalvinti ir pridėti daugiau detalumo.

Labai norėtųsi, kad nuotraukų nereikėtų redaguoti. Deja jei mes norime išgauti kažką tobulo teks išmokti ir padirbėti. Ir žinai ką? Kai pamatai galutinį nuotraukos rezultatą atsiperka visi vargai. Ne gana to, džiaugiesi ne tik tu, bet ir tavo draugai, kurie pastoviai seka tavo veiklą ir mato darbus. Fotografavimo kursai yra ta vieta kur tu pamatai pati redagavimo principą, kaip tai daroma, kokie įrankiai naudojami, kad tavo nuotraukos būtų tiek tobulos kiek leis tavo fantazija.